WP Wydarzenie specjalne Sponsor wydania
WP Wydarzenie specjalne Sponsor wydania

Fabryka gwiazd. Czy wiesz, że autorzy wszystkich tych hitów zaczynali w talent show?

Sponsor wydania
Z początkiem września zadebiutował czternasty(!) sezon programu, który bezapelacyjnie jest jednym z najbardziej płodnych w odnoszących sukcesy artystów w historii polskiej telewizji. Szczyty list przebojów podbijają nie tylko jego zwycięzcy. Już samo przejście eliminacji i zaistnienie na jego scenie może być (i niejednokrotnie było) przepustką do sławy.

Każdy sezon "The Voice of Poland" dostarcza zarówno mnóstwo emocji i muzycznych uniesień z najwyższej półki, jak i kolejne nazwiska, które rozgaszczają się na szczytach list przebojów. Pretendenci do tytułu najlepszego głosu w Polsce często mówią, że już samo dostanie się do programu to ogromny sukces. Trudno się z tym nie zgodzić. Trzynaście poprzednich odsłon show udowodniło, że nie trzeba zwyciężyć, by zaistnieć na estradzie i zyskać miliony fanów.

Macie wątpliwości? Przedstawiamy listę artystów, którzy właśnie "The Voice of Poland" zawdzięczają swoją aktualną popularność. Wiedzieliście, że właśnie tam stawiali swoje pierwsze sceniczne kroki?

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel

Źródło: materiały partnera

Natalia Nykiel

Kto nie potrafi zanucić choćby refrenów "Bądź duży" czy "Error" Natalii Nykiel, niech pierwszy rzuci kamieniem. Fani bajek Disneya prawdopodobnie znają też na pamięć "Pół kroku stąd" z kultowej "Vaiany".

Zaledwie 28-letnia artystka w tym roku obchodzi swoje 10. sceniczne urodziny. Już chwilę po ukończeniu pełnoletności zdecydowała się na udział w 2. edycji "The Voice of Poland". Wylądowała w drużynie Patrycji Markowskiej i szturmem podbiła serca widzów. Doszła do finału, w którym ostatecznie zdobyła 4. miejsce. Nie przeszkodziło jej to w zrobieniu zawrotnej kariery. Dziś jest odważną i charakterystyczną piosenkarką muzyki elektro-popowej.

The Voice of Poland V - Natalia Nykiel - „Bądź duży” - Live 3

Sarsa

Autorka takich przebojów jak "Naucz mnie", "Zakryj" czy "Motyle i ćmy" wyróżnia się nie tylko nietuzinkowym wokalem, ale także scenicznym wyglądem. Zwłaszcza charakterystyczna fryzura stała się jej znakiem rozpoznawczym.

W 5. edycji show TVP Sarsa Markiewicz początkowo była w drużynie Edyty Górniak, później skradli ją jednak Tomson i Baron. Na scenie prezentowała nie tylko swoje umiejętności wokalne – dała się też poznać jako świetna kompozytorka, autorka tekstów, grała na pianinie i ukulele. W jednym z odcinków sama Edyta Górniak pochwaliła jej kompozytorskie umiejętności i oznajmiła, że chce mieć utwór jej autorstwa na własnej płycie. Zdaniem wielu widzów była pewniakiem do zwycięstwa, jednak z powodów zdrowotnych niespodziewanie musiała podjąć trudną decyzję o rezygnacji z dalszego udziału w programie.

W niczym jej to nie przeszkodziło! Dziś to jedna z topowych wokalistek i autorek tekstów polskiej sceny muzycznej.

Sarsa - „Motyle i ćmy” - Live 2 - The Voice of Poland 8

Krystian Ochman

Jego "River" grają rozgłośnie radiowe nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Dlaczego? Za chwilę wyjaśnimy. Po kolei.

Urodził się i spędził większość życia w Stanach Zjednoczonych, jednak rodzina pochodząca znad Wisły nie pozwoliła zapomnieć mu o polskich korzeniach. Talent wokalny Krystiana wyszedł na światło dzienne, gdy ten był jeszcze nastolatkiem. Dziadek – światowej sławy tenor Wiesław Ochman – zasugerował wnukowi, żeby aplikował do Akademii Muzycznej w Katowicach. Krystian wziął sobie tę radę do serca i ukończył katowicką uczelnię, stając się dyplomowanym… tenorem!

Krystian Ochman.

Krystian Ochman.

Źródło: materiały partnera

21-latek wziął udział w 11. edycji "The Voice of Poland", gdzie Michał Szpak (nomen omen) wziął go pod swoje skrzydła. Współpraca okazała się na tyle owocna, że Krystian sięgnął po najwyższe trofeum.

Później wszystko działo się już lotem błyskawicy. Debiutancki autorski singiel. Nagroda Publiczności w koncercie "Premiery" na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszy album, za który zdobył nominację do Fryderyków i "Odkryć Empiku". Zwycięstwo w krajowych preselekcjach i reprezentowanie Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie, gdzie zdobył świetne 12. miejsce i dał się poznać szerszej europejskiej publiczności.

Aż jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądała kontynuacja tej listy zapisywana w najbliższych latach…

Krystian Ochman - River \|\| 59. KFPP Opole 2022

Michał Szczygieł

Jego "Nic tu po mnie", "Spontan" i "Adrenalina" od miesięcy są jednymi z najczęściej granych w polskich rozgłośniach utworów.

W młodości jego największą pasją była piłka nożna, jednak w wieku 18 lat postanowił odstawić ją na drugi plan i spróbować swoich sił na scenie "The Voice of Poland". Zgłosił się do 8. edycji i trafił do drużyny Andrzeja Piasecznego. W rezultacie doszedł do finału, gdzie głosami widzów stanął na podium i zdobył trzecie miejsce.

Michał Szczygieł

Michał Szczygieł

Źródło: materiały partnera

Aktualnie 24-latek ma na koncie album studyjny, szczyty list przebojów, nominacje do Fryderyka i Bursztynowego Słowika. Jego dotychczasowe dokonania pozwalają nam podejrzewać, że na tych laurach wokalista, autor tekstów i kompozytor nie spocznie.

Michał Szczygieł - "Nic tu po mnie" - The Voice of Poland 10

Mała wielka trójka!

Choć podbijały "mniejszą" wersję programu – "The Voice Kids" – nie może ich zabraknąć w naszym zestawieniu. Trzy młodziutkie, kilkunastoletnie nawet dziś, po latach na scenie. Roxie Węgiel, Viki Gabor i Sara James są prawdziwą dumą TVP. I Polaków! Wszystkie mają na koncie nie tylko dojście do finału swoich edycji programu (Roxie zwycięstwo w edycji 1., Viki drugie miejsce w edycji 2., Sara zwycięstwo w edycji 4.), ale także występy na scenie międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dwie pierwsze rozgromiły konkurentów z całej Europy i sięgnęły po najważniejsze trofea, Sara z kolei była o włos i zgarnęła srebrny medal. Nie zraziło jej to i chwilę później zgłosiła się do kolejnego talent show – America’s Got Talent – gdzie zachwyciła światowej sławy jurorów i zdobyła globalny rozgłos.

Idziemy o zakład, że o wszystkich trzech jeszcze niejednokrotnie i sporo usłyszymy!

Viki Gabor

Viki Gabor

Źródło: materiały partnera

Było i będzie ich znacznie więcej!

To tylko niektóre z osób, których kariera wystrzeliła niczym z procy za sprawą "The Voice of Poland". Wymieniać możemy jeszcze długo – Dominik Dudek, Arek Kłusowski, Antek Smykiewicz, Anna Karwan, Rafał Brzozowski, Wiktor Dyduła, Mateusz Ziółko, Łukasz Drapała i wielu, wielu innych. Od tej wyliczanki można złapać autentyczną zadyszkę! Jesteśmy pewni, że rozpoczęta z początkiem września 14. edycja show jeszcze poszerzy tę listę. Spróbujecie obstawić, kto ma szansę na równie zawrotną karierę? Oglądajcie "The Voice of Poland" w TVP2 w każdą sobotę o godz. 20:00 i sprawdźcie, czy potraficie wypatrzeć prawdziwe talenty zwiastujące sukces na rynku muzycznym.